Aryanic
صفحه اصلي > اخبار واحد استانی 

اخبار > آیین تجلیل از پژوهشگران و زوج های دانشجو واحد البرز دانشگاه علمی کاربردی برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با ایام الله دهه فجر

آیین تجلیل از پژوهشگران و زوج های دانشجو واحد البرز دانشگاه علمی کاربردی برگزار شد

آئین تجلیل از 44 پژوهشگر، مخترع، مبتکر، 39 زوج دانشجو، مرکز آموزش علمی کاربردی نمونه و تقدیر از آتشنشان نمونه استان البرز با حضور مسئولان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، آیین تجلیل از 44 پژوهشگر و ازدواج دانشجویی 39 زوج دانشگاه علمی کاربردی استان البرز با حضور دکتر امید بزرگ حداد معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های استان البرز، مشاور ارشد استانداری و جمعی از مسئولان دانشگاهی همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیرزوی انقلاب با همکاری مراکز آموزش علمی کاربردی و شهرداری کرج برگزار شد.

سید صاحب سادات حسینی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان البرز در این مراسم با اشاره به اینکه اکنون در استان البرز نزدیک به سی و یک هزار دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: نزدیک به 98 درصد دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز بومی هستند.

وی با بیان اینکه در سال جاری 533 دستاورد پژوهشی و فناوری توسط دانشجویان و اساتید توسط مراکز این واحد انجام شده است، افزود: از این تعداد 18 طرح به مرحله تجاری سازی رسیده است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان البرز خاطرنشان کرد: مراسم تجلیل اززوج های دانشجو با توجه به سنت حسنه پیامبراسلام (ص)، سفارش بزرگان و تحکیم بنیان خانواده برگزارشد.

سادات حسینی اضافه کرد: طبق سال گذشته قرار است یک نفر از زوج های این دانشگاه به همت واحد استانی در مراکز آموزش علمی کاربردی مشغول به کار شوند.

وی خاطر نشان کرد: در موضوع ازدواج دانشجویی تا حدودی ضعیف عمل شده که باید با ایجاد بسترهای فرهنگی این مهم را توسعه دهیم.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان البرز با بیان اینکه دراین دانشگاه هدف ایجاد ایده جدید و تبدیل ایده به محصول است، گفت: یکی از دلایل موفقیت دانشجویان دانشگاه های علمی و کابردی در این است که 78 درصد از فارغ التحصیلان این دانشگاه بعد از تحصیل مشغول به کار می شوند.

آیت الله رزاقی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های استان البرز نیز در این مراسم با بیان اینکه در گذشته آسیب هایی در خصوص ازدواج دانشجویی وارد بود، گفت: قبلا این طرح بر عهده دانشگاه ها بود که در چند سال اخیر این موضوع به نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها واگذار شده است.

وی بیان کرد: کارگاه های تحکیم بنیان خانواده با حضور اساتید برتر در دوره های قبل از ازدواج و بعد از ازدواج برای دانشجویان برگزار می شود.

امید بزرگ حداد معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در این مراسم گفت: در نمایشگاه هفته پژوهش بیش از نیمی از فضای نمایشگاه را دستاورد های استان البرز به خود اختصاص داده بود.

وی ادامه داد: دانشگاه علمی کاربردی استان البرز توانست یکی از 12 منتخب در بین مراکز آموزشی برتر شود که باعث افتخار است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: امید است با تغییر رویکردی که در دانشگاه علمی کاربردی اتفاق افتاده پژوهش و کارآفرینی جز اهداف اصلی این دانشگاه قرار گیرد.

حداد خاطرنشان کرد: امسال افزایش رشته و ظرفیت برای مراکزی است که حائز رتبه هایی در هفته پژوهش شده است افزایش یابد که این اتفاق در دانشگاه های استان البرز افتاده است.

در این مراسم به 39 نفر از زوج های دانشجو و 44 نفر از کارآفرینان، پژوهشگران، مخترعان، فناوران و همچنین مراکز نمونه، غرفه نمونه و آتش نشان نمونه تقدیر شدند.


١٣:٥٧ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٢٦٠٢٢    /    تعداد نمایش : ١٦٨٠  • اعلام نتایج کارشناسی 97-96
  • تقویم آموشی سال تحصیلی 97-96
  • پوستر گرامیداشت شهدای دانشجوی دانشگاه جامع علمی کا
  • آموزشهای عالی مهارت، فناوری و اشتغال
  • پوستر 5 جشنواره درون دانشگاهی حرکت
  • شرایط و مدارک مورد قبول جهت پذیرش دانشجو
  • راهنمای فلصلنامه پژوهش و فناوری