Aryanic
صفحه اصلي > اخبار واحد استانی 

اخبار > پارک کارآفرینی استان افتتاح شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

به همت دانشگاه جامع علمی‌کاربردی سیستان و بلوچستان؛

پارک کارآفرینی استان افتتاح شد

به همت دانشگاه جامع علمی‌کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان و شهرداری منطقه یک پارک کارآفرینی استان در پارک فرهنگیان زاهدان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، پارک کارآفرین به همت دانشگاه جامع علمی‌کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان و شهرداری منطقه یک و با حضور دکتر حبیب الله سالارزهی رئیس دانشگاه جامع استان در پارک فرهنگیان زاهدان افتتاح شد.

دکتر حبیب الله سالارزهی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاحیه گفت: به منظور محقق کردن شعار سال (اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید ) نمایشگاهی در طول سال در روز های پنج شنبه و جمعه پایان هفته تحت عنوان پنج شنبه و جمعه  بازار فرهنگ و هنر بر پا خواهیم کرد.

حبیب الله سالارزهی خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه و بازارچه نشان دادن استعداد و خلاقیت دانشجویان و کارآفرینان بومی استان در زمینه اشتغالزایی و ایجاد کسب و کار می باشد.

وی با اشاره به رونق اشتغالزایی از صنایع و فرهنگ استان گفت: غرفه های این نمایشگاه شامل صنایع دستی ،آثار تجسمی و نقاشی، سنگ های قیمتی، ملیله و سوزن دوزی از جمله غرفه های این نمایشگاه می باشد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این نمایشگاه صرفاً برای دانشجویان دانشگاه علمی‌کاربردی نیست و از تمامی دانشجویان دانشگاههای استان و همچنین دانش آموزان برای شرکت در این نمایشگاه دعوت کرده ایم.

دکتر سالارزهی ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح فرهنگ کار و کارآفرینی از سنین مدرسه در بین دانش آموزان رواج پیدا کند.

وی افزود: دانشگاه جامع علمی‌کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان با طرح پارک کارآفرین، روستای کارآفرین، مدرسه خلاق و محله کارآفرین توانست در حوزه کارآفرینی نسبت به دیگر دانشگاهها پیشی بگیرد.

این نمایشگاه با هدف ایجاد اشتغال و معرفی صنایع و آثار استان، در حوزه های مختلف نظیر عروسک سازی، تولید کیف و کفش چرم، تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی استان، نقاشی، دوخت لباسهای بلوچ، پخت غذاهای سنتی استان، و سایر کارهای دستی دانش آموزان و دانشجویان تمام استان به منظور ترویج کارآفرینی و به صورت فروش محصولات این کارآفرینان در معرض دید عموم قرار گرفت.


٠٨:٢٣ - يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٢٦٧٧٢    /    تعداد نمایش : ١٦٢١  • تقویم آموشی سال تحصیلی 97-96
  • پوستر گرامیداشت شهدای دانشجوی دانشگاه جامع علمی کا
  • آموزشهای عالی مهارت، فناوری و اشتغال
  • پوستر 5 جشنواره درون دانشگاهی حرکت
  • شرایط و مدارک مورد قبول جهت پذیرش دانشجو
  • راهنمای فلصلنامه پژوهش و فناوری
  • شهدای دانشجو دانشگاه جامع علمی کاربردی