Aryanic
صفحه اصلي > اخبار واحد استانی 

اخبار > کارگاه تخصصی بررسی تبیین فرصتهای شغلی برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

توسط دانشگاه علمی کاربردی واحد بوشهر؛

کارگاه تخصصی بررسی تبیین فرصتهای شغلی برگزار شد

کارگاه تخصصی بررسی تبیین فرصت های شغلی با محوریت تدوین رشته های مهارتی نوین در دانشگاه علمی کاربردی واحد استانی بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، کارگاه تخصصی بررسی تبیین فرصت های شغلی نظر به اهمیت تدوین دوره های مهارتی شغل محور در سند چشم انداز با رویکرد صلاحیت حرفه ای و بازنگری برنامه های درسی دانشگاه برگزار شد.

این کارگاه با حضور دکتر سید احمد قاسمی عضو هیات علمی پژوهشکده فرهنگ و هنر و معماری و از پژوهشگران برتر کشور و با حضور رؤسای 20 مرکز آموزش علمی کاربردی استان برگزار شد.

دکتر اسکندری رئیس واحد استانی بوشهر در این کارگاه به اهمیت کسب مهارت های عملی در کنار دانش نظری دانشجویان اشاره و با توجه به پتانسیل های بیشمار استان در حوزه صنعت، کشاورزی، شیلات ، نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع دریایی و حمل و نقل، تاکید به ایجاد رشته های مهارتی شغل محور از سوی مراکز آموزش علمی-کاربردی استان کرد.

وی تقویت روحیه کارآفرینی در دانشجویان، رونق دهی به کسب و کار دانشجویی، تبدیل ایده به مهارت، تولید محصولات فناورانه و توسعه مراکز نوآوری را از اهم وظایف مراکز آموزش علمی کاربردی عنوان کرد.

دکتر قاسمی در این کارگاه به بیان ناپایداری مشاغل و بروز رسانی رشته های تحصیلی بر اساس نیازهای تخصصی و پتانسیل های استانی پرداخت.

وی عنوان کرد: ایجاد رشته های تخصصی در زمینه کسب و کارهای جدید و بازنگری رشته های تحصیلی موجود و خلق مستمر رشته های ترکیبی از ضروریات است.

در این کارگاه رؤسای مراکز به بیان سئوالات و پیشنهادات خود پرداختند و جمع بندی گردهمایی انجام و مراکز ماموریت یافتند تا نسبت به شناسایی و تعریف و تدوین رشته های جدید متناسب با مزیت های استانی اقدام پیگیری های لازم را انجام دهند


١٠:٣٢ - يکشنبه ٤ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٢٧٢٠٦    /    تعداد نمایش : ٩٠٢  • تقویم آموشی سال تحصیلی 97-96
  • پوستر گرامیداشت شهدای دانشجوی دانشگاه جامع علمی کا
  • آموزشهای عالی مهارت، فناوری و اشتغال
  • پوستر 5 جشنواره درون دانشگاهی حرکت
  • شرایط و مدارک مورد قبول جهت پذیرش دانشجو
  • راهنمای فلصلنامه پژوهش و فناوری
  • شهدای دانشجو دانشگاه جامع علمی کاربردی