Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > تصویب دوره کارشناسی حسابداری سلامت در دانشگاه جامع علمی کاربردی

 


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست دفتر برنامه ریزی درسی دانشگاه خبرداد:

تصویب دوره کارشناسی حسابداری سلامت در دانشگاه جامع علمی کاربردی

سرپرست دفتر برنامه ریزی درسی و دبیر شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی از تصویب دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه ای حسابداری سلامت در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، علیرضا جمالزاده گفت: برنامه درسی دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه ای حسابداری سلامت در دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی به تصویب رسید.

وی افزود: مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانی بواسطه ارتباط مستقیم و تنگاتنگ حسابداری با سازمانهایی مانند سازمانهای

بیمه گر، خیرین حوزه سلامت، شرکت های تولیدکننده و واردکننده تجهیزات پزشکی، شرکت‌های تولید و پخش دارویی؛ ازنوع حسابداری ویژه ای تبعیت می کنند.

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی و دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی اظهار داشت: به همین دلیل امور حسابداری در مراکز دولتی وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی از یک طرف و مراکز خیریه و خصوصی وابسته به حوزه سلامت از طرف دیگر با امور حسابداری در مراکز تجاری، انتفاعی، خصوصی و خدماتی دیگر بسیار متفاوت است.

جمالزاده عنوان کرد: جبران خدمات سرمایه انسانی این حوزه، تدارکات و انبارداری، بیمه ها و تعرفه های خدمات سلامت، ثبت و ضبط اسناد مالی بیماران و مراجعان، گزارش نویسی ها و غیره بر ضرورت طراحی رشته حسابداری سلامت تاکید دارد.

وی تاکید کرد: از جمله قابلیت ها و توانمندی های حرفه ای دانش آموختگان این دوره، انجام عملیات حسابداری بهای تمام شده خدمات در نظام سلامت، انجام عملیات حسابداری ناظر به ترخیص، درآمد، پذیرش، پزشکان، اموال، حقوق و دستمزد و بودجه در حوزه سلامت و ثبت و طبقه بندی انواع هزینه های بیمارستانی اعم از بستری، سرپایی، کلینیکی و پاراکلینیکی متناسب با مشاغل قابل احراز حسابدار حقوق و دستمزد، حسابدار ترخیص، حسابدار پذیرش و حسابدار امور پزشکان در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانها است.

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی و دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی اظهار داشت: برخی از دروس تخصصی این دوره شامل نظام بيمه و تعرفه خدمات بهداشتي و درماني، کاربرد نرم‌افزارهاي حسابداري در حوزه سلامت، حسابداری(عملیات پذیرش)، حسابداری(عملیات ترخیص)، حسابداری(عملیات جبران خدمات پزشکان) و محاسبه هزینه‌های بیمارستانی و سرپایی است.

جمالزاده گفت: دانش‌آموختگان این رشته درکنار واحدهای تئوری، 512 ساعت آموزش عملی در محیط کار واقعی را تجربه می‌کنند.

 


١٠:٠٩ - دوشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٢٦٢٣٦    /    تعداد نمایش : ١٩٢٤  • تقویم آموشی سال تحصیلی 97-96
  • پوستر گرامیداشت شهدای دانشجوی دانشگاه جامع علمی کا
  • آموزشهای عالی مهارت، فناوری و اشتغال
  • پوستر 5 جشنواره درون دانشگاهی حرکت
  • شرایط و مدارک مورد قبول جهت پذیرش دانشجو
  • راهنمای فلصلنامه پژوهش و فناوری
  • شهدای دانشجو دانشگاه جامع علمی کاربردی