Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > مراسم گرامیداشت خانواده شهدای دانشجوی دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزارشد

 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم گرامیداشت خانواده شهدای دانشجوی دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزارشد

مراسم گرامیداشت خانواده شهدای دانشجوی دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه، حجت­الاسلام محمد باقر فرزانه امام جمعه موقت مشهد و خانواده شهدای این دانشگاه در سالن همایش­های آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در این مراسم گفت: اگر امروز آبرویی داریم و توفیقاتی در حوزه­های مختلف بدست آورده­ایم به دلیل خون شهدا است.

وی افزود: به دلیل جانفشانی شهدا بوده که امروز نظام جمهوری اسلامی ایران پابرجا مانده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردیتاکید کرد: در این دانشگاه زنده نگه­داشتن فرهنگ ایثار و شهادت از اولویت­های اصلی است و در این راستا فعالیت­های مختلفی صورت می­گیرد.

دکتر امید اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس که شمال و غرب دنیا در مقابل ایران ایستاده بودند با مقاومت، ایمان و ایثارگری شهدا و جانبازان توانستیم ایستادگی پیروزمندانه­ای داشته باشیم.

وی با اشاره به رشادت­های جوانان کشور در دوران دفاع مقدس گفت : امروز نیز جوانان کشور در خارج از مرزهای ایران از حرم اهل بیت دفاع می­کنند.

 رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: طی روزهای گذشته نیز شاهد جانفشانی­های شهدای آتشنشانی بودیم که به دنبال افزایش امنیت اجتماعی هستند.

دکتر امید با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی بعد از دفاع مقدس 82 شهید دارد که اکثر آنان از شهدای مدافع حرم (ع) هستند، گفت: این دانشگاه بعد از دفاع مقدس در بین سایر دانشگاه­های کشور بیشترین شهید را تقدیم جمهوری اسلامی ایران کرده است.

حجت الاسلام محمدباقر فرزانه، امام جمعه موقت مشهد نیز در این مراسم با بیان اینکه ملت ایران از سال 42 تا کنون به منظور کسب پیروزی، حیات و آزادی خون داده و خواهند داد، اظهار داشت : غیر از این راه دیگری برای پیروزی، آزادی و حیات وجود ندارد و این راه را، قرآن و ائمه (ص) به ما نشان داده­اند.

وی تاکید کرد: دشمن در سطح جهانی و در شکل­های گوناگون، حکومت مبنی بر مبانی تشیع را قابل تحمل برای خود نمی­بیند، چون وجود چنین حکومتی را مساوی با نابودی­اش می­داند، بنابراین دست از جنگ و خصومت با کشور ما برنخواهد داشت.

امام جمعه موقت مشهد در خصوص اینکه چرا دشمن امروز قصد نابودی عتبات عالیات را دارد؟ خاطر نشان کرد: آنان می­دانند که حرمین اهل بیت (ع) نقش فوق العاده­ای در روحیه انقلابی شیعه دارد، بنابراین درصدد است که این مراکز مقدس را نابود کند.

حجت الاسلام فرزانه شرایط شهدای مدافع حرم اهل بیت(ع) را متفاوت با شرایط دفاع مقدس دانست و خاطر نشان کرد: شرایط امروز با دوران دفاع مقدس متفاوت است و دفاع از حرمین اهل بیت(ع) مفهوم والایی دارد که در آینده بیشتر روشن خواهد شد.

دکتر حسن­زاده سرپرست اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در این مراسم گفت: این دانشگاه پس از جنگ تحمیلی، شهدایی تقدیم کرده است که اکثر این شهدا، شهدای مدافع حرم و تعدادی از آنان شهدای آتشنشان هستند.

وی افزود: یکی از نیازهای اساسی کشور زنده نگه داشتن نام شهداست، زیرا شهدا خون خود را ریختند تا خون در رگ­های ما جریان یابد و ترک علاقه کردند تا علاقه ما به انقلاب کم نشود.

سرپرست امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: شهادت افتخاری است که نصیب هر فردی نمی­شود.

حسن­زاده خطاب به مادران، پدران، همسران و فرزندان شهدا گفت: ما خدمت­گزاران شما هستیم، اگر خدمت کرده­ایم به برکت وجود شمااست. اگر شکوفایی در نظام ایجاد می­شود، از برکت وجود شهدای اسلام است.

سیدجواد حسینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این همایش با بیان اینکه شهدا بزرگترین منبع تولید فضیلت و اخلاق در جامعه هستند، گفت: برگزاری این همایش از لحاظ مکانی و زمانی اهمیت بسیار زیادی دارد و قطعاً می­تواند دستاوردهای زیادی را به همراه داشته باشد. وی افزود: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، ارزش پاسداشت خانواده شهدا در شرایط فعلی کمتر از شهادت نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه باید ارزش­های فرهنگی در جامعه رشد پیدا کند، خاطر نشان کرد: توجه ویژه به سرمایه­های فرهنگی در کنار سرمایه های انسانی، مالی و اجتماعی می­تواند دستاوردهای بسیار ارزشمندی را به همراه داشته باشد.

حسینی عنوان کرد: شهدا بزرگترین منبع تولید فضیلت و اخلاق در جامعه بشمار می­روند و باید از وجود خانواده شهدا برای استخراج گنجینه دفاع مقدس هر چه بیشتر استفاده شود.

در این مراسم دبیرخانه کنگره شهدای دانشجو دانشگاه جامع علمی کاربردی در مشهد مقدس افتتاح شد.


١٣:١٤ - شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٢٦٣٠٥    /    تعداد نمایش : ١٩٢٤  • تقویم آموشی سال تحصیلی 97-96
  • پوستر گرامیداشت شهدای دانشجوی دانشگاه جامع علمی کا
  • آموزشهای عالی مهارت، فناوری و اشتغال
  • پوستر 5 جشنواره درون دانشگاهی حرکت
  • شرایط و مدارک مورد قبول جهت پذیرش دانشجو
  • راهنمای فلصلنامه پژوهش و فناوری
  • شهدای دانشجو دانشگاه جامع علمی کاربردی